CSFRAGURI

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Cum sa pacalesti tonomatele de cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Hercule
Membru
Membru

Membru din Membru din : 14/02/2011
Mesaje Mesaje : 85

MesajSubiect: Cum sa pacalesti tonomatele de cafea   Dum Mar 06, 2011 10:41 am

in primul rand nu stiu daca metoda este arhicunoscuta printre voi
in al doilea rand nu stiu daca merge la toate tonomatele da' la mine in liceu merge
sa zicem ca , cafeaua sau ciocolata calda e un leu
deci ai nevoie de un leu si o bucata de scoci pe care o lipesti la un capat
introduci bancnota in tonomat si de la capatul astalalt tu ti de scoci astfel incat sa nu tio traga inauntru( chiar daca ti-o trage inauntru ti-o va da inapoi pt ca nu poate citi scociul ) astepti pana o citeste ..dureaza cam o sec ..dupa care tragi leul inapoi...de aici sper ca te descurci

va spun inca odata ...nu toate tonomatele primesc si bancnote , chiar daca primesc nu stiu daca merge la toate... merita incercat !
incercarea moarte n-are
Sus In jos
bozioru
Administrator
Administrator

Membru din Membru din : 01/02/2011
Mesaje Mesaje : 2922
Localitate Localitate : C:\WINDOWS\system32
Varsta Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Cum sa pacalesti tonomatele de cafea   Dum Mar 06, 2011 10:43 am

o stiu, merge legata si cu o ata =))

Daca nu sunt deacord cu voi in unele privinte nu inseamna ca sunt dusmanul vostru ci doar de o alta parere.

Sus In jos
Adrian.007
GwE Recruiter
GwE Recruiter

Membru din Membru din : 20/03/2011
Mesaje Mesaje : 310
Localitate Localitate : In Spatele Tau :P

MesajSubiect: Re: Cum sa pacalesti tonomatele de cafea   Mier Mar 23, 2011 6:14 am

Eu inca nam incercat dar nu stiu daca incerc nu mor pt 1 leu 2 pt o cafea
Sus In jos
bozioru
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 2922
Localitate Localitate : C:\WINDOWS\system32
Varsta Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Cum sa pacalesti tonomatele de cafea   Mier Mar 23, 2011 6:15 am

nimeni din lumea asta nu moare pentru 1 leu ,dar daca vrei mai multe chestii merita sa bagi de mai multe ori asa economisindu-ti banii pentru o shaorma mare =))

Daca nu sunt deacord cu voi in unele privinte nu inseamna ca sunt dusmanul vostru ci doar de o alta parere.

Sus In jos
DominuS
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 2368
Localitate Localitate : Constanta
Varsta Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Cum sa pacalesti tonomatele de cafea   Mier Mar 23, 2011 9:21 am

bozioru a scris:
nimeni din lumea asta nu moare pentru 1 leu ,dar daca vrei mai multe chestii merita sa bagi de mai multe ori asa economisindu-ti banii pentru o shaorma mare =))

da:))).. cu multa maioneza,Ketchup,castraveti,varza.....:D imi ploua in gura :))
Sus In jos
InGeRuL
Membru
Membru

Membru din Membru din : 26/03/2011
Mesaje Mesaje : 3
Localitate Localitate : Tecuci-Galati-Romania
Varsta Varsta : 26

MesajSubiect: Re: Cum sa pacalesti tonomatele de cafea   Sam Mar 26, 2011 10:28 am

Eu am alte smecherii ;) care merg mereu dar numai la anumite tiprui de automate ... in general alea vechi :)

Deci bagi banii la alea cu monede .. imediat ce ai apasat butonul pt cafea sau ce iti alegi .. la o fractiune de secunda (deci imedait c-am odata ) apesi si butonul sa-ti dea banii inapoi .Si asa primesti si cafeaua si banii :) cei 2 de 50 bani

Sau alta varianta la cele tot asa mai vechi modelele ... deci bagi nornal banii si iti ei ce doresti alegi ce vrei .. si astepti sa curga cafeaua ,iar atunci cand ajunge la jumate te uiti la cafea si mai lasi sa curga putin si imediat tragi din coltul din stanga de sus al aparatului tragi cu o mana spre tine si cu alta il tii sa nu se miste .... si tragi puternic deodata sa se auda un click ... si aparatul reia banii si arata ca si cum ar avea din nou 1 leu .Tu iti ei cafeaua si cu banii aia poti lua din nou altcv si tot asa de cate ori vrei:))

In liceu luam asa pt toata clasa =)) si pt profe si stiau profele cum faceam si ne lasau :D ... dar sa stiti deci la modelele de aparate vechi albastre ! Sau asa ceva ...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum sa pacalesti tonomatele de cafea   

Sus In jos

Cum sa pacalesti tonomatele de cafea
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CSFRAGURI :: Discutii Generale :: Cafenea-
Mergi direct la: